Księże Arcybiskupie, dziękujemy za odważne słowa prawdy! Razem obronimy polską szkołę!
Księże Arcybiskupie, dziękujemy za odważne słowa prawdy! Razem obronimy polską szkołę!
Księże Arcybiskupie, dziękujemy za odważne słowa prawdy! Razem obronimy polską szkołę!
Czcigodny Ojcze Prowincjale,
w bieżącym roku szkolnym Minister Edukacji wprowadziła do polskich szkół
przedmiot „edukacja zdrowotna”, który oparty jest na fałszywej antropologii,
szczególnie w aspekcie tego, co dotyczy płciowości, w tym życia seksualnego
człowieka, odrywając je od kontekstu życia rodzinnego, miłości i wymiaru
prokreacyjnego, a koncentrując na zdrowiu i przyjemności. Wprowadzenie tego
przedmiotu w obecnym kształcie wchodzi w obszar wychowania w sferze
seksualności, za który odpowiedzialni są w pierwszej kolejności rodzice, a nadto jest
sprzeczne z wizją wychowania moralnego w tej materii obecną w nauczaniu Kościoła
Katolickiego
List ws. wypowiedzi o. Gużyńskiego Przeczytaj wpis »
Pójdźmy do parafii, wyślijmy list, wydrukujmy plakat [link do pobrania plakatu – nie ma guzika pobierz przy nim!] i prośmy o zawieszenie go w gablotce, apelujmy o poinformowanie wiernych o zagrożeniach związanych z edukacją zdrowotną i o manifestacji w ogłoszeniach parafialnych.
Poinformujmy, poprośmy proboszczów! Przeczytaj wpis »